Príznaky a symptómy hemoroidov

Obrátilo sa na nás
127275
ľudí

Čo sú to hemoroidy? V podstate je to opúchanie žíl análneho otvoru a rekta (konečníka). Pre postihnutého človeka znamená veľký diskomfort: vyvoláva bolesti, krvácanie a neskôr aj vyklenutie hemoroidálnych uzlov von cez zvierač konečníka. Toto ochorenie postihuje ľudí bez ohľadu na pohlavie a vek.

Prejavy hemoroidov sú rovnaké u mužov aj žien. Medzi základné príčiny vzniku tohto ochorenia patria:

  • nesprávne stravovacie návyky;
  • chorobné rozšírenie žíl, cirhóza pečene;
  • nadmerné užívanie alkoholu;
  • častý stres a poruchy nervovej sústavy;
  • zápchy, hnačky a ochorenia vnútorných orgánov.

Hemoroidy - symptómy a liečba

U nežnej polovici ľudstva môže byť tento neduh vyvolaný pôrodom alebo intímnym životom. Prvé príznaky hemoroidov u dievčat a žien možno odhaliť palpačne (ohmatom) a svedčia o nich aj stopy krvi na toaletnom papieri po vyprázdňovaní. Aj u mužov pozorujeme podobné prvotné prejavy, ktoré sa vplyvom mnohých zlozvykov stále viac stupňujú.

Veľmi nebezpečné sú akútne hemoroidy. Symptómy tohto štádia ochorenia u žien sa začínajú prejavovať silnými bolesťami pri vyprázdňovaní. Symptómy hemoroidov u mužov sú rovnaké. Bolesť sa stupňuje pri náhlej zmene polohy tela, pri kašli i kýchnutí. Hemoroidálne uzly majú modrastú farbu a na ohmat sú tvrdé. Vyvolávajú pocit nepohody v bdelom stave aj počas spánku. Krvácanie sa v tomto prípade nemusí objaviť vždy, vyskytuje sa len pri prasknutí trombotizovaného uzla.

Liečbu si vyžadujú akékoľvek hemoroidy, príznaky ktorých ste pocítili. Ak by ste ignorovali počiatočné varovné signály análneho otvoru, mohli by nastať vážne komplikácie. Napríklad, zanedbanie ochorenia spôsobí zápalové procesy v konečníku, opuch a začervenanie hemoroidálneho uzla, svrbenie a pálenie v oblasti anusu, môže sa objaviť aj zvýšená teplota.

V medicínskom centre DoktorPRO Vám poskytnú kvalifikovanú pomoc v boji s týmto nepríjemným a nevítaným „hosťom“ Vášho organizmu. Moderná a efektívna liečba, pozitívne naladenie sa na uzdravenie umožnia rýchly návrat do bežného života. Skúsený špecialista - proktológ zvolí účinnú metódu liečby, zachová diskrétnosť o Vašom probléme a pomôže Vám pri výbere efektívnych preventívnych opatrení. Neváhajte a rýchlo sa objednajte!

Už viete, ako sa hemoroidy prejavujú a aké sú ich prvé príznaky. A teraz prejdeme k najdôležitejšej otázke: ako a čím hemoroidy liečiť? Hemoroidy a ich symptómy, liečba ktorých závisí od doby trvania a intenzity ich príznakov, sa nepokladajú za veľmi nebezpečné medzi ostatnými análnymi ochoreniami. Napriek tomu však ochorenie nemožno ignorovať, pretože by sa rýchlo mohlo zmeniť na veľmi nebezpečné (choroba sa totiž ďalej vyvíja).

Všetky príznaky a liečba hemoroidov spolu úzko súvisia. Ak sa u pacienta stav hemoroidov nezhoršuje a nevyvoláva neznesiteľné bolesti, lekár predpíše medikamentóznu liečbu prostriedkami s protizápalovým účinkom a analgetikami tuzemskej a zahraničnej výroby. Možná je aj aplikácia latexových krúžkov, ktorá umožní odstrániť jeden alebo niekoľko hemoroidálnych uzlov. Pri tejto metóde u pacienta nenastávajú kontraindikácie.

V prípade akútneho štádia ochorenia sa najprv odstránia jeho dôsledky (bolesti, krvácanie) a následne sa pristúpi k liečbe. Ak sú šetrné konzervatívne prostriedky neúčinné, pristúpi sa k radikálnejším opatreniam, to znamená k chirurgickému zákroku. Ak sa chcete vyhnúť operácii, začnite na seba myslieť včas. Vaše zdravie je vo Vašich rukách.

V medicínskom centre DoktorPRO Vás profesionálni lekári-proktológovia zbavia problémov konečníka bez operácie a bez komplikácií. Poskytnú Vám podrobné informácie o tom, ako rýchlo sa hemoroidy môžu zväčšiť a znepríjemňovať každodenný život, ale aj o tom, aká metóda ich odstránenia je práve pre Vás najvhodnejšia.

Aplikácia certifikovaných preparátov tuzemskej a zahraničnej výroby umožňuje zabrániť vytváraniu trombov (krvných zrazenín), odstrániť existujúce zrazeniny, opuchy a zápal. Špičkové zariadenie zabezpečuje komfortné vyšetrenie a prináša rýchle výsledky.

V centre DoktorPRO sú pre Vás dvere vždy otvorené. Ak sa chcete zbaviť hemoroidov a zabudnúť na ne - navštívte proktológa!

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality