Liečba análnych trhlín pomocou rádiových vĺn

Obrátilo sa na nás
127275
ľudí

Zo strachu pred vážnym zásahom do organizmu je človek náchylný odkladať liečbu, hoci je nevyhnutná. Napríklad, keď je potrebná operácia. Aj neveľký zákrok si vyžaduje určitý čas na pooperačné zotavenie. Jedným z problémov, ktorý sa zvyčajne odsúva na neskôr, je análna trhlina. A čo ak Vám povieme, že tento problém sa dá vyriešiť aj bez chirurgického zákroku?

Ide o veľmi rozšírený zdravotný problém - podľa počtu pacientov, ktorí trpia týmto ochorením, je v proktologickej praxi na druhom mieste, pričom prvenstvo patrí hemoroidom. S akútnymi análnymi trhlinami ľudia neprichádzajú k lekárovi hneď a problému sa snažia zbaviť samoliečbou. Chronickými análnymi trhlinami trpí približne 80% všetkých pacientov, ktorí sa obrátia s problémom na proktológa.

Liečba análnych trhlín bez operácie je možná len počas akútnej formy.

K liečebným opatreniam patria:

  • upravenie stolice užívaním miernych preháňadiel;
  • vhodne zvolená diéta;
  • kvalitné rektálne čapíky a masti.

Ak konzervatívna liečba prebieha pod dozorom odborníka - uzdravenie nastáva v krátkom čase. Ak sa však s liečbou nezačne včas a akútny stav sa zmení na chronický - záchranou môže byť iba operácia análnej trhliny.

Okrem klasického chirurgického odstránenia defektu sliznice konečníka sa v širokom meradle používajú metódy elektrokoagulácie, kauterizácie (vypaľovania) trhlín laserom a rádiovými vlnami.

Análna trhlina a jej operácia - to je otázka výberu. Avšak najväčšiu dôveru lekárov a pacientov si získali inovatívne, miniinvazívne metódy. Najefektívnejšou z nich je rádiofrekvenčná metóda. Uskutočňuje sa pomocou rádiofrekvenčného prístroja Surgitron, ktorý pôsobí veľmi šetrne, prakticky bez krvi uzatvorí okraje trhliny a zabraňuje vytváraniu drsných jaziev.

Rádiofrekvenčná operácia chronickej análnej trhliny sa robí pri lokálnom znecitlivení a trvá len 15-20 minút. Aj ten najmučivejší a roky spôsobujúci trýznivé bolesti spazmus (kŕč) análneho zvierača zmizne na druhý deň po operácii a úplné zahojenie nastane v priebehu jedného mesiaca. Bez krvácania, bez pooperačnej rekonvalescencie!

Análna trhlina a jej operácia - vôbec nie je strašná diagnóza, ak si ju vezmú na starosť lekári medicínskeho centra DoktorPRO. Tu robia operáciu análnej trhliny výlučne miniinvazívnymi metódami, ktoré umožňujú dosiahnuť estetické výsledky a maximálne urýchliť pooperačné uzdravenie.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality