Liečba análneho svrbenia v Bratislave

Obrátilo sa na nás
127275
ľudí

Análne svrbenie sa objaví veľmi často bez zjavného dôvodu. Ale malo by byť prvým upozornením, ktoré vás zavedie k lekárovi. Prečo je tento nevinný symptóm tak nebezpečný?

Akonáhle sa zníži tonus análneho zvierača, von sa dostane štipľavý hlien z konečníka, podráždi kožu okolo análneho otvoru a objaví sa svrbenie. To poukazuje na ochorenie konečníka a análneho otvoru. Môžu to byť hemoroidy, análne trhliny, nádory, zápaly konečníka a sigmoid. Análne svrbenie môže byť tiež symptómom ochorenia prostaty, zápalu pošvy, psoriázy, atopického ekzému, parazitov a iných nepríjemných ochorení. To je dôvodom, prečo vyhľadať čo najskôr lekára.

Ak chcete zistiť dôvod svrbenia (a to je kľúčom k úspešnej liečbe), proktológ vykoná komplexnú prehliadku – vyšetrenie, anoskopiu, rektoskopiu a analýzu.  Lekár môže odporučiť špeciálnu stravu, bohatú na vlákninu. Alkohol, mastné, vyprážané a korenené jedla by mali byť zo stravy vylúčené. V prípade análneho svrbenia je veľmi dôležitá hygiena – umývanie vlažnou vodou po vyprázdnení, umývanie pokožky.

Ak by ste si chceli liečbu ordinovať sami, je to v tomto prípade nemožné. Len odborný lekár je schopný stanoviť presnú príčinu análneho svrbenia. Takže, ak máte nepríjemné pocity v oblasti análneho otvoru, alebo akékoľvek iné príznaky ochorenia hrubého čreva, konzultujte to vždy s lekárom.

Neodkladajte to na neskôr, veď prečo znášať nepríjemné pocity? Tie samé od seba nezmiznú. Okrem toho, môžu byť pre vaše zdravie nebezpečné. 

Kvalifikovaní proktológovia v medicínskom centre DoktorPRO vykonajú vyšetrenie konečníka, určia presnú diagnózu a účinnú liečbu. To všetko rýchle, bezbolestne a komfortne. Pomôžu vam zbaviť sa nepríjemného ochorenia raz a navždy. Nájdite si pol hodinu a overte si, či ste v poriadku. Získate cennú radu, ktorá vám pomôže vyhnúť sa zložitej a nebezpečnej chorobe. Je to predsa vaše zdravie.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality