Liečba análnych trhlín bez operácie

Obrátilo sa na nás
127275
ľudí

Ako vyliečiť análnu trhlinu bez operácie? Ako liečiť análnu trhlinu s komplikáciami, ktoré spôsobujú hemoroidy? Kto lieči celý tento komplex chorôb? Podobné otázky trápia mnohých ľudí. Veď pre človeka je príznačné odkladať návštevu lekára a vyhľadať jeho pomoc až vtedy, keď liečba hemoroidov a análnych trhlín bez operácie už nie je možná.

Zanedbaná chronická análna trhlina, liečba chronického zápalového procesu a tzv. strážneho polypu - to sú prípady, v ktorých sa za jediné možné východisko vždy považovalo klasické odstránenie problému pomocou skalpela.

V súčasnosti proktológovia medicínskeho centra DoktorPRO môžu s absolútnou istotou ubezpečiť svojich pacientov, že rýchla a efektívna liečba análnych trhlín bez operácie je už dnes reálnou možnosťou. Stala sa ňou vďaka zavedeniu do proktologickej praxe šetrných neinvazívnych technológií.

Liečba análnych trhlín rádiovými vlnami je neinvazívna metóda. Neinvazívnosť je veľmi významná charakteristika. Veď operačný zákrok má závažný nedostatok. Umožňuje síce rýchle a radikálne odstránenie problému, no pri tomto spôsobe liečby je tkanivo organizmu, dlhodobo trpiace zápalom, vystavené ďalšej traumatizácii. Pri diagnostike a liečbe análnych trhlín v stave chronického zápalu musí byť lekár vždy mimoriadne pozorný a opatrný.

Pri neinvazívnej metóde je organizmus vystavený traume len minimálne, rana sa rýchlo zahojí a obdobie regenerácie sa výrazne skráti. Po chirurgickom zákroku a následnom odstránení stehov po operácii trvá regenerácia tkaniva 3-4 týždne.

Liečba análnych trhlín bez operácie - to je rozvážny prístup k ochoreniu aj k organizmu pacienta. Proktológovia viac profilového medicínskeho centra DoktorPRO si túto cestu zvolili za svoju lekársku stratégiu. Na všetkých etapách práce zaviedli nové metódy a systémy, vďaka ktorým je diagnostikovanie a liečba hemoroidov a análnych trhlín v centre DoktorPRO vysokokvalitná. V záujme efektívnej liečby análnych trhlín teraz už nie nevyhnutné aplikovať radikálne chirurgické metódy. Šetrné odstránenie pomocou prístroja Surgitron zabezpečuje minimálnu bolestivosť, žiadnu stratu krvi, komfortnú ambulantnú liečbu a zotavenie v krátkom čase.

Odstránenie fisúry bez krvi laserom a rádioskalpelom

Konzervatívna liečba fisúry v proktológii vždy predpokladá komplexný prístup, pozostávajúci z niekoľkých základných krokov, ktoré je nevyhnutné dodržiavať:

  • úprava stolice a zlepšenie peristaltiky črevného traktu (diéta s veľkým množstvom tekutín, vláknin, užívanie miernych preháňadiel);
  • lokálna liečba (rektálne čapíky, krémy, masti);
  • vylúčenie škodlivej stravy a alkoholu.

Taká liečba je však aktuálna len pri akútnej análnej trhline, ktorá vznikla najviac pred štyrmi týždňami. Trhlina staršia ako tri mesiace, (teda chronická análna trhlina) na konzervatívnu liečbu už nereaguje. V takom prípade je možné dosiahnuť iba ľahší priebeh ochorenia, t. j. odstrániť symptómy: zmierniť svrbenie a pálenie, čiastočne eliminovať bolesti. Klinické prejavy ochorenia sa však znovu objavujú pri tvrdej stolici alebo pri hnačke. Preto liečba chronickej análnej trhliny v proktológii vždy znamenala prijatie radikálnych opatrení. Inými slovami - odstránenie poškodeného tkaniva pomocou chirurgického skalpela.

Na Ukrajine je však teraz možné vyliečiť bez operácie aj chronickú formu análnej trhliny.

Liečba análnej trhliny laserom infračerveným žiarením (elektrokoagulácia) patrí tiež k moderným neoperačným metódam. Avšak laser je najvhodnejší pri akútnej análnej trhline. Odstránenie análnej trhliny v chronickom štádiu sa zriedka robí len pomocou lasera.

Rádioskalpel v proktológii priniesol odpoveď na otázku, či je možná liečba análnej trhliny bez operácie. V súčasnosti je rádiofrekvenčné odstránenie a liečba chronickej análnej trhliny dôstojnou alternatívou klasickej chirurgie.

Análna trhlina pomocou rádiofrekvenčného prístroja Surgitron sa odstraňuje bez reznej rany. Bezkontaktný rádiofrekvenčný systém vyvolá „vyparovanie“ jazvových útvarov v priebehu 15-20 minút.

Vďaka rádioskalpelu Surgitron sú proktológovia v centre DoktorPRO vždy pripravení poradiť pacientom, ako a čím vyliečiť chronickú análnu trhlinu v čo najkratšom čase.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality