0 800 200 000*

Liečba kryptitídy v Bratislave

Kryptitída je zápal v dutinách (slepých vreckách) konečníka v dôsledku infekcie v kryptách. Ochorenie sa prejavuje ťažkosťou, pocitom pálenia, zvlhčovaním pokožky konečníka, bolesťami v konečníku.

Ochorenie sa vyvíja pomaly a zvyčajne začína príznakmi pálenia a bolesti v análnej oblasti. Niekedy sa príznaky ochorenia v počiatočnom štádiu podobajú vývoju hemoroidov alebo análnych trhlín. Presná diagnostika kryptitídy je možná iba po vyšetrení u proktológa.

 Symptómy kryptitídy

Pozdĺž celej oblasti análneho priechodu do konečníka sú zvláštne prehĺbenia, ktoré môžu byť znázornené vo forme vreciek – to sú krypty. Hĺbka krýpt je u každého iná a so zväčšenou hĺbkou krýpt sa zvyšuje pravdepodobnosť vzniku kryptitídy. Zápalové procesy v kryptách sa zvyčajne vyskytujú v dôsledku toho, že sa človek zle vyprázdňuje a stolica zostáva v kryptách. Okrem toho zápcha a hnačka môžu tiež traumatizovať krypty konečníka stolicou, čo môže spôsobiť alebo zhoršiť problém.

Príznaky análnej kryptitídy závisia od štádia ochorenia, jeho šírenia a celkového stavu pacienta:

  • častým príznakom je všeobecný pocit nepohodlia v konečníku;
  • veľa ľudí tiež pozorujú svrbenie a pálenie;
  • pacienti si všímajú aj problémy so​​ stolicu;
  • môže to byť bolesť rôznej povahy – ťahavá alebo ostrá;
  • vyskytujú sa výtoky krvi a hnisu.

Diagnostikovať samotnú chorobu je možné až po vykonaní testov a vyšetrení, s vylúčením ďalších faktorov, ktoré môžu spôsobiť podobné symptómy, ako je napríklad prostatitída.

Metódy liečby kryptitídy

Účinná liečba kryptitídy v medicínskom centre DoktorPRO Bratislava zahŕňa medikamentóznu liečbu liekom, s použitím prípravkov vlastnej výroby a farmaceutických prípravkov (masti, čapíky). Liečba akútnej kryptitídy je doplnená predpísaním protizápalových liekov.

Lekár odporučí stravu, ktorá vylučuje alebo obmedzuje použitie korenených a slaných jedál a údenín. Zmena stravovania pomôže zabrániť zadržiavaniu stolice a zabezpečí zdravé vyprázdňovanie.

Liečba chronickej kryptitídy si bude vyžadovať dlhšiu liečbu a množstvo ďalších opatrení. Preto, aby sa vylúčili komplikácie kryptitídy, človek by nemal odkladať návštevu proktológa.

Ak máte aspoň jeden z týchto príznakov a máte nepríjemné pocity v konečníku, objednajte sa na proktologicke vyšetrenie v DoktorPRO Bratislava.

Vyšetrenie u lekára pomôže identifikovať rôzne poruchy v počiatočných štádiách, čo výrazne zjednoduší a urýchli úplné zotavenie.

Liečba sa vykonáva v:
Obrátilo sa na nás
127275
ľudí
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality