Vnútorné hemoroidy (vnútorné hemoroidálne uzly)

Obrátilo sa na nás
127275
ľudí

Jedna z klasifikácií ochorenia vychádza z lokalizácie hemoroidálnych uzlov. Z toho hľadiska rozlišujeme vonkajšie a vnútorné hemoroidy (ich symptómy sú rovnaké) a v prípade ich zoskupenia hovoríme o kombinovanej forme ochorenia.

Symptómy vnútorných hemoroidov sa prejavujú v takej forme, pri ktorej sa uzly nachádzajú v lúmene rekta a mimo akútneho štádia nie sú viditeľné.

Vnútorné hemoroidálne uzly rovnako ako aj vonkajšie vyvolávajú nasledujúce faktory:

  • narušenie vylučovacej funkcie črevného traktu spôsobené nesprávnym stravovaním;
  • málo fyzickej aktivity;
  • nadmerné užívanie alkoholu;
  • nepravidelné vyprázdňovanie;
  • dvíhanie ťažkých predmetov;
  • u žien tehotenstvo a pôrod.

Všetky tieto príčiny vedú k tomu, že prítok krvi do malej panvy sa zvyšuje a žily konečníka sú preplnené krvou, čo skôr alebo neskôr vyvolá vznik ochorenia. Dôležité je včas začať s liečbou vnútorných hemoroidov (v takom prípade operácia nebude potrebná).

Liečenie vnútorných hemoroidov

Ako vyliečiť vnútorné hemoroidy? Keď sa prejavia príznaky vnútorných hemoroidov, ich liečba sa zvolí v závislosti od veľkosti uzlov a od štádia ochorenia. V prvom štádiu pri malých uzloch sa zvyčajne zvolí konzervatívna metóda - medikamentózna terapia vo forme čapíkov a mastí. Spolu s lokálnou liečbou sa môžu použiť prostriedky na zvýšenie žilového tonusu a posilnenie žilových stien, čím sa zamedzí vznik nových a rast existujúcich uzlov - čiže odvráti sa vznik chronických vnútorných hemoroidov. Prirodzene, o spôsobe liečby vnútorných hemoroidov rozhodne v každom individuálnom prípade lekár-špecialista.

Konzervatívna liečba zameraná na vnútorné hemoroidálne uzly - užívanie liečebných protizápalových prípravkov, ktoré odstránia zápal uzlov a ďalšie symptómy ochorenia. V prípade, že takáto liečba hemoroidov je neefektívna a symptómy pretrvávajú, použijú sa neinvazívne metódy, umožňujúce odstrániť existujúce uzly, preto je dôležité ochorenie nezanedbať.

K neinvazívnym metódam liečby vnútorných hemoroidov, ktoré sa aplikujú v medicínskom centre DoktorPRO, patria: infračervená elektrokoagulácia (pôsobenie na stopku uzla zväzkom infračervených lúčov, v dôsledku čoho uzol odpadne) a ligatúra latexovými krúžkami („zlatý štandard“ v proktológii: latexový krúžok sa navlečie na hemoroidálny uzol, stláča jeho stopku, zásobovanie krvou sa zastaví, uzol odumrie a nenápadne sa z tela vylúči prirodzenou cestou). Obidve metódy sú maximálne bezbolestné, aplikujú sa bez hospitalizácie, odlúčenia od rodiny a bez práceneschopnosti.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality