Liečenie zápalu hemoroidálnych uzlov

Obrátilo sa na nás
127275
ľudí

V sieti medicínskych centier DoktorPRO máte možnosť riešiť všetky problémy, týkajúce sa bolestí análneho otvoru, ochorenia konečníka a s tým súvisiaci diskomfort. Objednajte sa telefonicky na vyšetrenie k proktológovi na telefónnom čísle, ktoré je uvedené na našej webovej stránke. Už po prvom vyšetrení Vám lekár stanoví diagnózu a navrhne liečbu, ktorá Vám pomôže zbaviť sa nepríjemných symptómov už v nasledujúcich dňoch.

Zápal hemoroidov

Každý človek má hemoroidálne žilové pletence, preto riziko „zoznámenia sa“ s hemoroidami je dostatočne veľké počas celého života. Stačí vykonávať fyzicky namáhavú prácu, ignorovať športové aktivity, prechádzky na čerstvom vzduchu, nesprávne sa stravovať, nadmerne užívať alkohol a môžeme si spôsobiť zápal hemoroidálnych uzlov. Krvný obeh v nich sa naruší a žilová krv sa postupne začne hromadiť. Objavia sa bolesti, sprevádzané svrbením, krvácaním a diskomfortom v oblasti konečníka. Pri značnom rozšírení môžu uzly vychádzať z análneho otvoru a spôsobovať pacientovi nemalé problémy. Liečba zápalu hemoroidálnych uzlov závisí od štádia ochorenia a musí prebiehať pod dozorom skúseného proktológa.

Hemoroidy sa prejavujú chorobným rozšírením hemoroidálnych žíl. Pri rozšírení môžu uzly varikóznych žíl vychádzať z análneho otvoru a spôsobovať pacientovi výrazný diskomfort. V dôsledku tejto patológie môžu nastať komplikácie v podobe zápalu hemoroidálnych uzlov, liečba ktorého závisí od štádia ochorenia.

V prvom a druhom štádiu zápalu hemoroidov sa predpisuje neinvazívna metóda liečby:

  • čapíky;
  • masti;
  • gély a krémy.

Metódu liečby určí po dôkladnom vyšetrení proktológ.

V posledných štádiách zápalu hemoroidov prebieha liečba chirurgickým zákrokom, po ktorom nasleduje pomerne náročná rekonvalescencia. Takže nestojí za to, ochorenie zanedbať a doviesť chorobu do posledného štádia.

V sieti medicínskych centier DoktorPRO sa aplikujú len bezoperačné metódy, vrátane liečby zápalu hemoroidálnych uzlov.

Liečenie zápalu hemoroidálnych uzlov

Zápchy, problémy s vyprázdňovaním pri análnej trhline, tehotenstvo, zdureniny, opuchliny v oblasti panvy - to sú faktory, ktoré môžu vyvolať vznik hemoroidov a spôsobiť zápal hemoroidálnych uzlov v oblasti análneho kanálu.

S liečením zápalu hemoroidálnych uzlov treba začať včas, odkladanie návštevy centra proktológie môže vyvolať komplikácie ochorenia. Pri dlhodobej anamnéze zápal hemoroidálnych uzlov spôsobuje silné bolesti počas vyprázdňovania a postupne môže dochádzať k prolapsu (vyklenutiu) hemoroidov z análneho otvoru.

Ak však vznikol zápal hemoroidálnych uzlov, je nevyhnutné dodržiavať nasledujúce podmienky:

  • zabezpečiť mäkkú a pravidelnú stolicu (užívanie preháňadiel)
  • hygiena konečníka po vyprázdnení;
  • každodenné sedacie kúpele pred spánkom.

Liečba zápalu vonkajších hemoroidálnych uzlov prebieha spravidla aplikáciou konzervatívnej metódy užívaním liečebných prostriedkov, protizápalových gélov a mastí.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality