Vonkajšie hemoroidy

Obrátilo sa na nás
127275
ľudí

Diagnózu vonkajších hemoroidov stanovia pacientovi, keď má hemoroidálne uzly v dôsledku ochorenia na vonkajšej časti análneho otvoru. V štádiu pokoja vonkajší hemoroidálny uzol spravidla nespôsobuje diskomfort. Napriek tomu vonkajšie hemoroidy môžu vyvolať vážne komplikácie, napríklad trombózu hemoroidálnych uzlov. V takom prípade je uzol už bolestivý a spôsobuje diskomfort. Kvôli nebezpečenstvu vzniku sprievodných ochorení je liečba vonkajších hemoroidov povinnou procedúrou pre každého pacienta.

Liečenie vonkajších hemoroidálnych uzlov

V závislosti od štádia ochorenia, určí proktológ ako liečiť vonkajšie hemoroidy: liečba môže byť konzervatívna, neoperačná alebo chirurgická.

Konzervatívna liečba vonkajších hemoroidov - to je celý rad opatrení zameraných na odstránenie zápalu, úpravu krvného obehu v oblasti konečníka, úpravu stolice. Konzervatívny prístup predpokladá celkovú aj lokálnu medikamentóznu terapiu doplnenú špeciálnymi procedúrami. Operačné metódy sa aplikujú, ak sa vyskytnú akútne komplikácie - trombóza, krvácanie atď. K chirurgickému zákroku sa pristupuje v prípadoch, keď sa ukáže, že liečba vonkajších hemoroidov iným spôsobom by bola neefektívna. Neoperačnou metódou sa vonkajšie hemoroidy odstránia bez použitia skalpela.

Medicínske centrá DoktorPRO sa špecializujú výlučne na bezoperačné metódy, ako sú: ligatúra latexovými krúžkami, infračervená koagulácia a dezarterializácia hemoroidálnych uzlov.

Liečba vonkajších hemoroidálnych uzlov je možná bezoperačnou metódou. Avšak samotné ochorenie môže byť prejavom rôznych vnútorných poškodení sliznice konečníka. Stanovenie správnej diagnózy vplýva nielen na efektívnosť liečby vonkajších hemoroidálnych uzlov, ale aj na celkový zdravotný stav pacienta.

Špecialisti medicínskych centier DoktorPRO majú hlboké vedomosti, praktické zručnosti a bohaté skúsenosti a vždy dokážu vybrať optimálny spôsob liečby vonkajších hemoroidov. Komplexný a vnímavý prístup ku každému pacientovi je zárukou úspešnej liečby a včasného odhalenia skrytej choroby.

Medicínske centrá DoktorPRO sa špecializujú výlučne na bezoperačné metódy, ako sú: ligatúra latexovými krúžkami, infračervená koagulácia a dezarterializácia hemoroidálnych uzlov, ktorým dôverujú pacienti v mnohých krajinách a pokladajú sa za „zlatý štandard“ medzi lekármi-proktológmi. Pravda, aplikácia neinvazívnych metód liečby protkologických ochorení je možná len v prípade, ak ochorenie nie je zanedbané a pacient včas navštívi lekára. Tento spôsob liečby nevyžaduje hospitalizáciu a jedna procedúra trvá pomerne krátko. Pri ligatúre sa na stopku hemoroidálneho uzla navlečie latexový krúžok, ktorý zastaví jeho zásobovanie krvou a v priebehu týždňa spôsobí jeho odumretie. Pri infračervenej koagulácii pôsobí proktológ na stopku uzla zväzkom infračervených lúčov. Po 2-3 procedúrach hemoroidálny uzol odpadne a nenápadne sa z tela vylúči prirodzenou cestou. Pri dezarterializácii hemoroidálnych uzlov lekár-proktológ pomocou špeciálneho prístroja vráti hemoroidálny uzol do jeho prirodzenej polohy.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality