Videorektoskopicky a anaskopicky metódy diagnostiky

Obrátilo sa na nás
127275
ľudí

Videorektoskopia a anaskopia – bezpečné a šetrné vyšetrovacie metódy endoskopického vyšetrovania. Umožnia presne a spoľahlivo zistiť stav sigmoidea a rekta. Vďaka tomu lekár vyberie optimálnu možnosť liečby bez následkov a komplikácií.

Metóda je založená na použití špeciálneho zariadenia – rektoskopa a anoskopa. S ich pomocou je možné odhaliť dokonca aj počiatočnú fázu zápalu, určiť patologické zmeny alebo chyby vrodeného prípadne získaného charakteru.

Tieto prístroje sú schopné preniknúť do hĺbky 28-32 cm pre kontrolu sigmatu a 8-12 cm pre kontrolu konečníka. Ak sú hemoroidy, alebo iné útvary, príliš veľké, použitie anoskopa vhodné nie je. V tomto prípade je použité rektozariadenie.

V oboch prípadoch je procedúra podobná normálnemu rektálnemu vyšetreniu. Lekár ľahko, bezbolestne a efektívne vykoná každý krok. 

V medicínskom centre DoktorPRO prejdete vyšetrením rýchlo, bez bolesti a nepohodlia. Naši špecialisti vyriešia váš problém šetrne a zachovajú diskrétnosť.

„Tajomstvo“ výkonu

Počas vyšetrenia nenastane žiadna komplikácia. Prístroj neprichádza do kontaktu s črevnou stenou a to vďaka špeciálnej vazelíne na báze gélu. Tá zaisťuje, že vyšetrenie nesprevádzajú žiadne bolestivé prejavy.

Prístroj sa pomaly pohybuje cez otvor. V tomto okamihu lekár fixuje to, čo pozoruje, špeciálnou zabudovanou minikamerou. A o niekoľko minút sú výsledky pripravené.

K čomu slúži vyšetrenie?

Diagnostika umožní identifikovať:

  • čo spôsobilo nepríjemnosti alebo bolesti, spôsobené nádorom, vredom alebo polypom,
  • hnisavé nádory,
  • infiltratívne reakcie,
  • netypické príznaky sliznice.

Kto by nemal rektovyšetrenie podstúpiť?

Ak máte:

  • peritoneálne choroby,
  • akútny zápal anusu,
  • silné krvácanie, zúženie otvoru alebo trhliny.

V takýchto prípadoch je nutné použiť iné metódy vyšetrenia. Dohodnite si termín v DoktorPRO.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Urobte si stretnutie hneď teraz!
Služba kontroly kvality