Odstránenie bradavíc

Obrátilo sa na nás
123958
ľudí

Ak sa u vám bradavice objavili na tvári, tele, alebo na prstoch a chodidlách, neváhajte a obráťte sa na dermatológa. Takéto novotvary na koži nám na kráse a zdraví nepridávajú. Príčinou ich výskytu je ľudský papiloma vírus, ktorý sa prenáša od nakazeného človeka alebo prostredníctvom použitia kontaminovaných predmetov (napríklad cudzí uterák alebo kefa na vlasy). V prípade, že sa bradavice objavili v oblasti intímnych orgánov, je možné, že ste sa nakazili prostredníctvom pohlavného styku.

 Riziká spojené s výskytom bradavíc spočívajú v oslabení imunity a pri chronickom priebehu najmä v intímnej oblasti sú spájané so zvýšením rizika vzniku zhubných útvarov. Niektoré typy bradavíc môžu byť stopkaté a dosahovať rozmery až do 1 cm. Naopak na prstoch horných a dolných končatín, na chodidlách, bývajú bradavice ploché, rozsiahle a zatlačené do hĺbky kože a veľmi ťažko sa terapeuticky ovplyvňujú. Vzhľadom k tomu že sa jedná o vírus – rozširujú sa, bez liečby pribúdajú nové a vystavujete riziku aj členov rodiny, na ktorých ich môžete ľahko preniesť.

Primárne príčiny vzniku bradavíc:

  • ignorancia pravidiel osobnej a intímnej hygieny;
  • prítomnosť otvorených zranení a škrabancov;
  • vystavenie sa kontaminovanému prostrediu (sauna, kúpaliská, neliečené osoby..);
  • nevyliečené zápaly v organizme, oslabenie imunity;
  • nesprávna životospráva.

Výskyt bradavíc môže byť spojený s jedným alebo viacerými provokujúcimi faktormi. Niekedy sa aj zábudlivosť môže stať príčinou ich vzniku. Napríklad, keď sa vírus dostane na ruky a vy si ich zabudnete umyť, keď prídete domov, je možné, že sa ľudský papiloma vírus dostane aj na vašu tvár a cez drobnú ranu vnikne do kože, kde sa následne rozmnožuje. Najviac sa to týka miest, ktoré využíva viacero ľudí (sauna, bazén). Práve preto po návšteve takýchto miest nezabúdajte na základné pravidlá hygieny a umývajte si ruky mydlom.

Absolvovať liečbu bradavíc pomocou bezoperačných metód môžete v medicínskom centre DoktorPRO. Odstrániť bradavicu je dnes možné po dermatologickom vyšetrení. Lekár môže odhaliť príčinu nakazenia a predpísať komplexný program pre uzdravenie.

Odstránenie bradavíc rádiofrekvenčnou metódou v DoktorPRO

V závislosti od ľudského papiloma vírusu, sa môže bradavica objaviť na krku, chodidlách, prstoch, rukách, nohách alebo chrbte. Častým miestom vzniku novotvarov sú najmä chodidlá a ruky. Chodenie po nakazenom povrchu alebo použitie nakazených predmetov, ktorých sa dotýkame rukami, sú častými príčinami prenosu.

Odstránenie bradavíc na chodidlách alebo iných častiach tela je žiaduce a potrebné. Takéto riešenie problému vráti tvári a telu estetickú príťažlivosť.

Liečba bradavíc má viacero modalít, okrem lokálnych prípravkov v pohodlí domova je možné použiť kryoterapiu alebo rádiofrekvenčnú metódu. Práve DoktorPRO Bratislava sa špecializuje na odstránenie bradavíc pomocou rádiofrekvenčnej terapie. Táto metóda umožňuje zbaviť sa novotvarov na koži pomocou prístroja Surgitron.

Výhody rádiofrekvenčného odstránenia bradavíc:

  • jazvy na miestach ošetrenia absentujú;
  • pri zákroku sa používa lokálna anestézia pre bezbolestné odstránenie bradavíc;
  • odstránenie za jedno sedenie, ktoré trvá maximálne hodinu;
  • možnosť odísť z kliniky hneď po vykonaní odstránenia.

Princíp fungovania rádiových vĺn sa podobá fungovaniu chirurgického skalpela: dovoľuje odrezať novotvar po koreň a zároveň pôsobí na miesto ošetrenia efekt sterilizácie. Možnosť zanesenia infekcie do rany je vylúčená a zahojenie je rýchle. Surgitron úspešne používa aj v gynekológii a proktológii.

Objednajte sa na vyšetrenie u dermatológa v DoktorPRO na odstránenie bradavíc počas jednorázového zákroku. Objednanie je možné pomocou kontaktného čísla alebo pomocou formulára na webovej stránke.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality