Liečba kožných ochorení

Obrátilo sa na nás
123958
ľudí

V prípade že sa u vás objaví podozrivý výsev, začervenanie, alebo neprekonateľné svrbenie kože, je vhodné obrátiť sa na lekára. Môžu to byť symptómy súvisiace so závažným ochorením, aj keď sa zdá, že prejavy sú len na koži. Okrem zmiernenia nepríjemných pocitov a symptómov je potrebné odhaliť príčinu vzniku týchto ťažkostí, čo niekedy nie je jednoduché. Znamená to, že je potrebné sa obrátiť na odborníka a absolvovať potrebnú liečbu. Čím skôr sa človek obráti na odborníka, tým viac urobí pre svoje zdravie.

Primárne príčiny svrbenia kože sú:

  • svrab;
  • psoriáza;
  • ekzémy a dermatitída (alergická, zápalová a pod.);
  • mykóza;
  • ochorenia obličiek, pečeňové a žlčové kamene;
  • choroby nervového systému a psychické poruchy.

Svrbenie kože sa vyskytuje najmä u ľudí so suchou pleťou, častejšie vo vyššom veku. Diagnostikovanie problému zaberá odborníkovi nemálo času a to z rôznych dôvodov, ale najmä preto, že svrbenie môže byť spôsobené rôznymi ochoreniami. Samotná liečba závisí od príčiny, ktorá vyvolala kožné svrbenie. Kožné ochorenia netreba ignorovať!

Hoci kožné ochorenia vyzerajú dosť nevinne, môžu spôsobiť veľké fyzické nepohodlie, podráždenie. Môže sa stať, že sa niektorí ľudia začnú chorému vyhýbať, dokonca si rozmyslia, či mu vôbec podajú ruku.

Liečba kožných ochorení môže byť rozličná. Niekedy stačí len upraviť stravu, vylúčiť niektoré potraviny alebo eliminovať stres a depresiu. Keď sú problémy závažnejšie,  lekár-dermatológ ponúkne komplexnú diagnostiku, aby presne identifikoval provokujúci faktor. Nakoľko máju kožné ochorenia často podobné symptómy, správnu diagnózu môže určiť len skúsený lekár.

Pred návštevou dermatológa je veľmi dôležité nepoužívať mastičky a iné lekárske prostriedky na častiach kože, ktoré svrbia, z dôvodu komplikovania diagnostiky. Preto neodporúčame odkladať návštevu lekára – len odborník môže zistiť príčinu ochorenia kože a predpísať vhodnú liečbu. Recepty starej mamy nemusia pomôcť, v takomto prípade pravdepodobne len uškodia a zhoršia situáciu. Nikdy neskúšajte samoliečbu!

V medicínskom centre DoktorPRO skúsení lekári-dermatológovia vykonávajú komplexnú diagnostiku a úspešne liečia rôzne kožné ochorenia. Na klinike poskytujeme individuálny prístup ku každému pacientovi s liečbou šitou na mieru.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality