Liečba seborey v DoktorPRO

Obrátilo sa na nás
123958
ľudí

Seboroická dermatitída je chronické recidivujúce  dermatologické ochorenie. , ktoré rýchlo prechádza z akútnej formy do chronickej. Obľúbeným miestom tejto choroby je T-zóna v oblasti nosa a čela, ako aj brada a takmer u všetkých pacientov zároveň pokožka vlasatej časti hlavy s tvorbou lupín. Niekedy zasahuje seborea aj hornú časť hrudníka, brucha a chrbta. Ochorenie je častejšie diagnostikované u ľudí staršieho veku (viac ako 35 rokov).

Predispozícia k seboroickej dermatitíde je dedičná, no vplývajú na ňu rozličné faktory vonkajšieho aj vnútorného prostredia. K primárnym faktorom, ktoré zhoršujú seboroickú dermatitídu, patria:

  • poruchy metabolizmu;
  • zhoršenie chronických chorôb;
  • zníženie imunity;
  • hormonálne poruchy,
  • stres a depresie,
  • ľudia s diagnostikovaným ochrnutím končatín, Parkinsonovou chorobu alebo nervovým stresom majú vyššiu pravdepodobnosť na vznik seborey.

Príznaky seborey sa prejavujú zvyčajne tak, že určité časti kože začínajú svrbieť, šúpať sa a objavujú sa červené fľaky. Tradičná seborea sa veľmi rýchlo dostáva do vlasatej časti hlavy. Niekedy sa červené ošupujúce sa fľaky objavujú aj na ušnom laloku.

Diagnostiku seborey v DoktorPRO vykonáva kvalifikovaný dermatológ pomocou laboratórnej diagnostiky a dermatoskopie. Táto metóda umožňuje zistiť hĺbku zasiahnutia tkanív a vybrať najefektívnejšiu možnosť liečby. Dermatoskopia je bezbolestný spôsob vyšetrenia zasiahnutej časti kože. Dermatoskopia sa používa na diagnostikovanie viacerých druhov dermatologických ochorení.

Liečba seborey na klinike sa začína vyšetrením zasiahnutých časti kože pacienta, pričom lekár zároveň preštuduje anamnézu a výsledky vyšetrení. Po komplexnom vyšetrení lekár-dermatológ vypracuje individuálny komplexný program liečby.

Druhy seborey

  • detská seboroická dermatitída (mliečna chrasta vo vlasoch, dermatitída na lícach, plienková dermatitída);
  • seboroická dermatitída u dospelých, 2 typy:
  • prejavy na tvári v predilekčnej zóne v obočí, okolo nosa, na ušiach, menej na hrudníku; 
  • veľmi často vo vlasoch ako lupiny.   

V každom prípade je potrebné prehodnotiť spôsob svojho stravovania a vyhľadať ďalšie odporúčania od ošetrujúceho lekára alebo dietológa. Konzumácia alkoholu a holdovanie iným zlozvykom zväčšujú riziko vzniku ochorenia.

Objednajte sa k dermatológovi v DoktorPRO. Objednávanie sa uskutočňuje vyplnením formulára na webovej stránke alebo na kontaktnom čísle.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality