Liečba uhrovitosti (akné) v DoktorPRO

Obrátilo sa na nás
123958
ľudí

Akné na tvári – nie je len kozmetický defekt, ale je to aj ochorenie, s ktorým sa častejšie stretávajú deti v puberte, kedy  prebiehajú hormonálne zmeny v organizme. Niekedy sa však akné objavuje aj vo vyššom veku, ako dôsledok poruchy fungovania vnútorných organov, prípadne následkom fokálnej (skrytej) infekcie.

K vzniku akné dochádza dôsledkom poruchy rohovatenia ústí vlasových folikulov (pórov), ktoré sa upchávajú a vnútri je zvýšená mazotvorba. Nahromadením sekrétu v póroch mazových žliaz na koži sa vytvárajú otvorené komedóny s čiernym vystupujúcim povrchom. Ak sa takéto problémy neliečia, zápal môže spôsobiť tvorbu uzavretých komedónov, následne zápalových uzlov a cystických útvarov. Výsledkom neliečeného akné je tvorba nepekných jaziev na koži, ktorým je jednoduchšie predísť, ako ich vyliečiť. Skoré diagnostikovanie stupňa akné a jeho liečba lekárom-dermatológom je ten najjednoduchší spôsob, ako predísť škaredým jazvám na tvári, krku, chrbte a častiach kože, ktoré sú viditeľné.

Prejavy akné v dospelom veku v netypických lokalitách môže poukazovať na rôzne vnútorné ochorenia, skryté infekcie a poruchy hormonálnej rovnováhy.
V prípade, že sa prejavy akné vyskytujú okrem tváre aj na ramenách, hrudníku a chrbte, tiež netypicky v dospelom veku, môže to signalizovať rôzne iné sprievodné ochorenia tráviaceho traktu, alebo skryté infekcie. Skúsení dermatológovia v centrách DoktorPRO vám poradia, ku komu je potrebné objednať sa na vyšetrenie, aby sa zistila príčina ťažkostí.

Liečba sa vykonáva bezpečnými preparátmi.

Príčiny vzniku akné

Akné je ochorenie pilosebaceálnej jednotky kože (oblasť vlasového folikulu ku ktorému patrí mazová žľaza). 

Príčin vzniku akné je veľké množstvo:

 • retenčná hyperkeratóza - upchatie ústia vlasového folikulu;
 • seborea - nadprodukcia mazu v oblasti vlasového folikulu, spôsobená predovšetkým pôsobením androgénov (mužských pohlavných hormónov);
 • bakteriálne osídlenie vlasového folikulu, zápal - predovšetkým Propionibacteium acnes ;
 • poruchy fungovania hormonálneho systému;
 • nevyváženosť vegetatívneho nervového systému;
 • stres, psychická porucha;
 • skrytá infekcia;
 • oslabenie imunity;
 • choroby tráviaceho systému;
 • dedičnosť;
 • nedostatok vitamínov A a E;
 • používanie nevhodnej kozmetiky pre váš typ pleti.

Rozlišujú tri štádia akné: ľahké, stredné a ťažké. Liečba akné je dlhý proces, ktorý zahŕňa niekoľko procedúr, ktoré vyberie lekár-dermatológ individuálne pre každého pacienta.

V medicínskych centrách DoktorPRO vám lekári poskytnú efektívnu liečbu akné. Po diagnostike lekár-dermatológ predpíše komplexnú terapiu v závislosti od stupňa ochorenia. Naši lekári úspešne zvládnu akné hocijakého štádia a na rôznych miestach tela.

Naša pokožka si vyžaduje nestálu pozornosť a starostlivosť, a to aj v prípade, keď koža nie je problematickou. Práve preto je prevencia správnym spôsobom zachovávania zdravého vzhľadu kože. Už pri prvých symptómoch vám ponúkame možnosť obrátiť sa na dermatológa ktorý s vami prekonzultuje a odporučí vám vhodné prípravky pre starostlivosť o pleť.

V prípade, že chcete predísť vzniku akné a budete potrebovať konzultáciu skúseného lekára-dermatológa, aby ste si vybrali správne kozmetické prípravky, neváhajte a  objednajte sa na vyšetrenie pomocou formulára na našej webovej stránke.

Liečba sa vykonáva v:
Dohodnúť termín
Služba kontroly kvality