Vyšetrenie a diagnostika na oddelení dermatológie

Vyšetrenie a diagnostika na oddelení dermatológie
Čítať 2 minúty | Zverejnené: 21 April 2022 | Перегляди 1402
Nepríjemné kožné ochorenia kazia vzhľad a vyvolávajú nepohodlie. Zvládnuť psoriázu, dermatitídu, ekzém alebo papylómy pomôže len efektívna liečba.

Zároveň treba myslieť na to, že čím je diagnostika kvalitnejšia, tým ľahšie je vybrať optimálny variant liečby.

Kvalitná dermatologická diagnostika zahŕňa:

  • Vonkajšie vyšetrenie, ktoré je založené na anamnéze:

lekári dôkladne vyšetria zasiahnuté časti, stanovujú ich typ a hĺbku a robia vyšetrenie problematickej časti pomocou biopsie. Zároveň definujú polohu a ložiská.

  • Digitálnu dermatoskopiu:

spôsob diagnostiky zahŕňa použitie dermatoskopu. Prístroj zväčšuje nedostatok 10-krát a umožňuje získať celistvý obraz o novotvare (pevnosť, forma, typ šúpania, farba) na hociktorej časti tela. Tento typ diagnostiky je možné používať aj v počiatočnom štádiu ochorenia a to bez bolesti a komplikácií. Prístroj neovplyvňuje zdravé časti kože a nezhoršuje ochorenie.

  • Konzultácia s lekárom:

počas rozhovoru berú doktori na vedomie anamnézu pacienta a náchylnosť na geneticky dedičné ochorenia. Lekár spolu s klientom prediskutuje možné spôsoby riešenia problému, odsúhlasí dávku, koncentráciu a konzistenciu vybraných preparátov a berie pritom ohľad na individuálnu intoleranciu a možné alergické reakcie.

Kde sa také vyšetrenie vykonáva?

V sieti medicínskych centier DoktorPRO vám poskytneme komplexné liečenie atraumatickými metódami. Moderné zariadenia a dôkladne vybrané lieky pomôžu ovplyvniť pôvod ochorenia a odstrániť dermatologickú chorobu. Viacročná prax kvalifikovaných odborníkov vám umožní vrátiť sa späť k zdravej životospráve.

Šetrné a účinné procesy liečby sú individuálne prispôsobené pre každého. Organizmus sa tak môže rýchlo rehabilitovať, a vy môžete rýchlo zabudnúť na existujúce poškodenia kože.

Objednajte sa na vyšetrenie k dermatológovi. Stačilo utrpenia! Je načase užívať si svoj život!

Hodnotenie článku:
0 s 5 na základ 0 hodnotenie